13 Eylül 2014

Programımıza geçen yıl dâhil ettiğimiz alan muhabirliği derslerimize bu dönem yenilerini ekliyoruz. Gazetecilik bölümünde seçmeli olarak verilmeye başlayan ve alanının uzman gazetecileri tarafından yürütülen derslerimiz giderek artıyor.

Öğrencilerimizin teorik donanımlarını mesleki bilgi ve becerilerle birleştirmek üzere müfredatımıza eklediğimiz uzman muhabirlik derslerimiz, alanlarında oldukça önemli ve başarılı deneyimleri olan isimlerce veriliyor.

Eğitim kadromuza bu dönem usta gazeteciler Şükrü Küçükşahin ve Lütfü Özel katılıyor. Kemal Göktaş da yeni bir ders ile İLEF’teki derslerine devam ediyor.

2014-2014 Güz Yarı Yılında da üç alan muhabirliği dersi açılıyor.

Siyaset Muhabirliği: İLEF mezunu olan ve ilk gazetecilik deneyimlerini uygulama gazetemiz GÖRÜNÜM’de kazanan usta gazeteci Şükrü Küçükşahin, bu dönem İLEF’te Siyaset Muhabirliği dersi verecek. Hürriyet gazetesindeki köşe yazılarına devam eden ve önemli bir gazetecilik birikimine sahip olan Küçükşahin, siyaset alanına özgü gazetecilik pratiklerini ve tartışmalarını derslerine taşıyacak.

Spor Muhabirliği: Alanında oldukça deneyimli ve başarılı olan Gazeteci Lütfü Özel, bu dönem İLEF’te Spor Muhabirliği derslerini yürütecek. Ders boyunca spor dalları, spor yönetimi ve kurumları, etik gibi konular üzerinde durulacak ve spor haberlerinin yazımı konuları işlenecek.

Yargı ve İnsan Hakları Muhabirliği: Uzun süredir Fakültemizde dersler veren Kemal Göktaş, alanındaki değerli deneyimlerini İLEF’e aktarmaya devam ediyor. Yargı ve insan hakları alanındaki çalışmaları ve gazeteciliği örnek gösterilen Göktaş, deneyimlerini İLEF’teki muhabirlik eğitimlerine taşıyacak.

Etiketler:

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi