Tanıtım

Oyun, eğlenirken, bir yandan da hayatı öğrenmektir. Reklam Atölyesi de, İLEF öğrencilerinin “reklamcılık oynayabilecekleri bir oyun alanı” olarak tasarlanmıştır. Atölye, reklamcılık ve grafik alanlarında sektörün simülasyonunun yapıldığı bir ortam sunmaktadır.

 

İLEF’in tüm öğrencilerine açık olan Reklam Atölyesi, çalışmalarını Bordo, Evreka, İdea ve Metafor isimlerini taşıyan ve profesyonel bir yapıyı simüle eden ajanslar  aracılığıyla yürütmektedir. İLEF’in ve Ankara Üniversitesinin kimi etkinlikleri için tanıtım fikirleri ve malzemeleri atölyede üretilmektedir. Atölyenin özgün yapısının temelinde, çalışmalara katılan öğrencilerin kendi aralarında oluşturdukları organizasyon anlayışı vardır. Atölye çalışanları kendilerini “karınca” diye isimlendirir. Çalışmalara yeni katılanlar ise “yarımca” diye alınır.

Reklam Atölyesinde derslerin, ödev ve uygulamaların yanı sıra, iş eğitimleri (workshop) ve konkurlar aracılığıyla öğrencilerin kendi portfolyolarını oluşturulması da amaçlanmaktadır. Böylece Reklam Atölyesi çalışmalarına katılan her bir öğrenci, mezuniyet aşamasına geldiğinde onlarca konkura katılmış ve deneyim biriktirmiş olmaktadır.

Reklam Atölyesi, 15 yılı aşan geçmişi ve bugün sektörde önemli yerlere gelmiş mensuplarıyla gurur duymaktadır, ki onlara “kanatlı karınca” denmektedir.

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi