17 Aralık 2015

1993 mezunlarımızdan Dicle Canova, televizyon muhabirliğinden haber müdürlüğüne giden yolda yaşadıklarını genç meslektaş adaylarıyla 17 Aralık Perşembe günü saat 15.30’da Ahmet Taner Kışlalı Sanatevi’nde  paylaşıyor.

Canova kimdir?

Haberciliğe, henüz öğrencilik yıllarında TRT Radyo Haber’de başlayan Canova, 1995 yılında TGRT Televizyonu’nda önce Cumhurbaşkanlığı sonra da ANAP ve Başbakanlık muhabirliği yaptı.

1996 yılında Almanya-Hamburg Stüdyoları’nda meslek içi eğitim kurslarına katıldı, televizyon yayıncılığı konusunda sertifika aldı.

1998’de BRT’ye, bir yıl sonra da CNN TÜRK’e transfer oldu. ANAP ve Parlamento muhabirliği yaptı. 2002 seçiminin ardından siyasi muhabirliğine bir de eğitim alanı eklendi.

Kız çocuklarının okullu olması  için başlatılan ‘Haydi Kızlar Okula’ kampanyasının gönüllü  takipçisi oldu. Eğitim Haberciliği dalında iki ayrı ödül aldı.

2007 yılından 2011 yılına kadar Ankara Haber Editörü olarak görev yapan Canova, 2011 yılı itibarıyla CNN TÜRK Ankara Haber Müdürü olarak görevine devam ediyor.

Etiketler:

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi