24 Aralık 2015

Türkiye’deki ilk çevre konulu uluslararası kısa film yarışması olan Yeşil Kamera Kısa Film Yarışması’nda fakültemiz öğrencilerinden Orkan Başar, Gökhan İndere, Mert Olgun ve Buğra Koçyiğit’in hazırladığı “Nature Similator” isimli film 3’cülüğe layık görüldü.

Bu yılki konusu ”Çevre Felaketleri Sınır Tanımıyor” olarak belirlenen yarışmanın ödül töreni 10 Aralık 2015 tarihinde İZAYDAŞ’ın ev sahipliğinde yapıldı.

Yeşil Kamera Kısa Film Yarışması Yürütme Kurulu Başkanı Türkay Özgür, “Türkiye’de üniversite öğrencilerinin her alanda genç, dinamik, yaratıcı, eleştirel, sorgulayan yaklaşımlarına ihtiyacımız var” dedi. Programa ev sahipliği yapan ve aynı zamanda Yeşil Kamera Jüri Üyesi olan İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç ise yaptığı konuşmada, çevre konusunda ciddi bir farkındalık yaratma çalışmalarının gerekliliğine dikkat çekti.

Yarışmanın birincilik ödülü “Sıradaki Hamlen Ne?” adlı filmle Boğaziçi Üniversitesi’nin olurken ikincilik ödülü “Pan” adlı filmle Ege Üniversitesi’nin, dördüncülük ödülü ise “Mevsi Müdafaa” adlı filmle Yalova Üniversitesi’nin oldu.

Etiketler:

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi